?

Log in

No account? Create an account
Госпром

Харьков

все о Харькове и харьковчанах

Непотрібний п`єдестал
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Непотрібний п`єдестал
          

Найбільший в Україні пам`ятник Леніну було встановлено 1963 році. Фігура мала 8,5 метрів висоти, разом із постаментом весь пам`ятник був заввишки 20,2 метри. У вересні 2014 року фігуру було повалено активістами. Керівництво міста обіцяло відновити пам`ятник і до теперешнього часу його рештки стояли обнесені будівельною сіткою. Зараз, без гучних заяв, його демонтують.
А харківці жваво обговорюють варіанти перетворення цих рештків на арт-об`єкт.


обговорення в мережіСвернуть )


Харьковская полиция: надежды не оправдались
eshland

Харьковская полиция: надежды не оправдались

За время работы «новой полиции» уровень преступности в городе только вырос, причем зачастую с помощью новых «стражей правопорядка». Похоже, многообещающая реформа правоохранительных органов начала пробуксовывать.

За полгода работы полицейских в городе было разбито 29 патрульных автомобилей, неоднократно от них страдали пешеходы и другие автомобили. Ситуация на дорогах не только не улучшилась, а из-за неопытным водителям в погонах даже усугубилась. При этом бывшие работники ГАИ, как бы их сейчас не ругали, таким количеством ДТП на дорогах не запомнились. Мало того, новые правоохранители даже пытаются фабриковать нарушения со стороны других водителей, когда ДТП происходят по вине стражей правопорядка. Так случилось после аварии на перекрестке пр. Гагарина и ул. Кирова, произошедшей этой зимой. Лишь опытные адвокаты смогли отстоять правоту водителя ВАЗа, ставшего жертвой нерадивых полицейских.

Читать дальше...Свернуть )

Знову, курва, радіо
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Знову, курва, радіо
   Телебачення, курва, преса.
    Влада собі як влада:
    Суцільні, курва, бандити.  Це одна з Пісень Мертвого Півня, текст якої написаний Юрієм Андруховичем ще в 2006 році. Вона не втрачає актуальності  досі і включена до вистави Монолог про найважливіше харківського театру Арабески.  Сам театр з його підкреслено неформальною атмосферою різко відрізняється від традиційних театрів, повіртя яких сповнено урочистості, поваги і претензійності. Відвідування Арабесок скоріше нагадує квартирник, де межа, що відділяє сцену від зали, відсутня, як і інші умовності.
даліСвернуть )

Харьковское время
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Харьковское время
  Сегодня Украина переходит на летнее время. Знаете ли вы, что вся Украина сверяет часы именно с харьковским временем, а именно, с часами Института метрологии?

историяСвернуть )


Чтобы идти в ногу с планетой — столица украинского времени сверяет свои часы со столицей мирового времени. Международная организация мер и весов, которая занимается координацией метрологии во всем мире, находится в Париже.

— Около 60 стран, в том числе и Украина, буквально ежесекундно проводят измерения с использованием глобальных спутников навигационных систем. Данные из Харькова через Интернет отправляются в Париж, совместно обрабатываются, анализируются — таким образом строится международная шкала времени, которая является эталоном. Так в глобальном масштабе обеспечивается единство измерения времени и частоты, а также надежная работа всех систем связи, навигации, военных систем. Поэтому мы гарантируем абсолютную правильность и достоверность времени, — уверяет Александр Ткачук.

Конструктор
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Конструктор

Анимационные иллюстрации к фильму Оксаны Коклонской " Конструктор Василий Ермилов "Харьковский гений дизайна Василий Ермилов и его признание

Читать дальше...Свернуть )

http://mykharkov.info/kultura/harkovskij-genij-dizajna-vasilij-ermilov-i-ego-priznanie-26597.html

Відродження
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Відродження
Ця фреска з`явилася в Харкові ще в 2013 році, та для багатьох лишається невідомою.


45RwednZraw.jpg

  Окрім захоплення вона часто викликає подив і нерозуміння. На жаль для багатьох лишається невідомою традиція зображення ляльки-мотанки з хрестом замість обличчя.


Традиційна лялька-мотанкаСвернуть )


Тут обличчя, яке лялька тримає в руках, можна розуміти як зняту маску або як отримання душі. Пасхальне яйце і пташка - символи відродження життя, безкінечного життєвого кола. Тож весь малюнок, на якому традиція оживає, поєднавшись з сучасністю, можна вважати зображенням відродження. Мені ж цей малюнок нагадав київський мурал, де зображена дівчинка - наче та сама лялька, що вже відродилася, ожила і готова відроджувати весь світ.  Ця фреска була створена вже в 2014 році. А автор, дісно,  в них один. І ця людина обізнана і в українській традиційності, і в українській сучасності.

  Це - французський художник Жул`єн Маллан, (Julien Malland) або Сет (Seth), знаменитий своїми масштабними вуличними пано, які він залишає в різних країнах світу.

роботи Сета з усього світуСвернуть )

Соня Делоне 130
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Соня Делоне 130
Це назва виставки плакатів, присвяченої ювілею всесвітньо відомої мисткині українського походження Соні Делоне. http://ne-znaiko.livejournal.com/205376.html
  Можна побачити, як сучасні дизайнери осмислюють творчість цієї видатної людини, завітавши до харківської галереї Come INдивитися даліСвернуть )


Раптово в завулку
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Раптово в завулку

Храм втраченої святині
во мгле
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Храм втраченої святині


  Цю церкву харківці звикли називати просто за місцем розташування - Холодногорською. Більш освічені - Озерянською, що є скороченням від повної назви - церква Стрітення Озерянської ікони Божої Матері. Ця видатна, хоча і менш знаменита, ніж інші, архітетурна споруда дійсно є символічним втіленням стрітення або зустрічі.

даліСвернуть )

Стихи о Детской железной дороге
vadim_brilliant
Наталья Львовна Забила.
(1903-1985) Родилась 20 февраля (5 марта) 1903 года в Санкт-Петербурге в дворянской семье. В числе её предков — поэт-романтик Виктор Забила, её дед — скульптор, академик Пармен Забелло. Девочка росла в творческой атмосфере, много читала и уже в детстве начала писать стихи. В 1917 году переехала на Украину в город Люботин Харьковской области. Писала для журнала «Барвинок». Переводила с польского, русского, французского и других языков. Была членом Всеукраинского союза пролетарских писателей (ВУССП). Награждена орденом Трудового Красного Знамени.

Читать дальше...Свернуть )

Красивий Харків
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Красивий Харків
Харків може виглядати несподівано казковимдаліСвернуть )

Как реконструируют трамвайную сеть.
akirich_pcroom
Оригинал взят у akirich_pcroom в Как реконструируют трамвайную сеть.
За всю историю блогерства у меня в арсенале почти тысяча тематических транспортных кадров. Многие из них посвящены реконструкции трамвайных путей. За предыдущие годы я был на нескольких строительствах, но основным костяком будут фото, сделанные в последние 2 месяца, неподалеку от моего скромного жилища. Я попрошу не удивляться разнице в погоде в кадре, т.к. строительство началось еще в ноябре, а закончилось в середине января.Читать дальше...Свернуть )Жива душа Гоголя
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Жива душа Гоголя
Чим зайнятися в Харкові в двадцятиградусний мороз, як не відвідати вуличний фест? Незважаючи на погодні умови, харків`яни вміють провести час весело і пізнавально.що це булоСвернуть )

Харківський різдвяний трамвай
во мгле
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Харківський різдвяний трамвай
Різдвяна традиція святкування і щедрування повертається. Не всюди вона зберіглася і передалася від покоління до покоління. Проте, в наш час  можна багато дізнатися самостійно і відтворити на власний розсуд. Міські жителі, не маючи чітких уявлень про вірність традиційного виконання, натомість мають бажання додавати риси сучасності в старовинне святкування. Саме таким прикладом є акція під назвою Різдвяний трамвай.  На фото крижаний потяг з Привокзальної площі, трамвай відходив також з вокзалу. Він мав два вагони, один з яких був музичним, а інший казковим. Діставшись площі Повстання, трамвай робив зупинку і пасажири могли помінятися вагонами. Після цього він вертався на Південний вокзал.

рухатись даліСвернуть )

Особливий Святий Миколай
джаз, шляпа
ne_znaiko
Оригинал взят у ne_znaiko в Особливий Святий Миколай
 За кілька днів до очікуваного всіма дітьми свята Миколая керівниця дитячої театральної студії повідомила батькам,  що отримала запрошення показати благодійну виставу в дитячому будинку. Юні актори і їхні батьки погодилися, і напередодні свята ми вирушили до Богодухівського дитячого будинку - інтернату.  Вихованці інтернату - діти-інвіліди з вадами розумового розвитку. По приїзді вихователі запросили нас до бібліотеки, де нагодували і дали кілька попереджень.

даліСвернуть )