ne_znaiko (ne_znaiko) wrote in kharkov,
ne_znaiko
ne_znaiko
kharkov

Арт-механіка

Оригинал взят у ne_znaiko в Арт-механіка
Наука і мистецтво залежать одне від одного. Вони можуть йти поруч, випереджати час передбаченнями або створювати альтернативні світи за допомоги минулого. Саме останній напрямок народив стиль стімпанк, який народившись в науково-фантастичній літературі впевнено зайняв місце в кіно, коміксах, іграх і аніме.
  Колорит парової доби, коли бухливий технічний розвиток народжував числені новітні механізми, паровози, пароплави, дирижаблі та інші на тлі консервативної вікторіанської естетики, вже сам є цікавим для зображення. Тому зовсім не дивно, що світ пару і корсетів, припинивши існування, народив новий фантастичний світ.
  Старовинні механізми, якими неможливо не захоплюватися, отринують нове життя і світі мистецтва. Те саме може відбутися і з цілими будівлями. Саме таке перетворення відбувається просто зараз в Харкові.Харківський паровознобудівний завод було збудовано з 1895 по 1897 рік. Тут виготовляли парові котли. сільскогосподарську техніку і двигуни. Починаючи з 1-ї світової війни завод все більше орієнтується на виготовлення воєнної техніки. Ще з 1929 року тут починають будівництво танків. С заводом пов`язане  і`мя  конструктора танкаТ-34 М.  І. Кошкіна. З 1957 року ХПЗ отримує ім`я Малишева. Саме як завод ім. Малишева він відомий нам сьогодні. Зараз тут випускають нову воєнну техніку, серед якої танк "Оплот".

Проте гіганські розміри заводу вже не потрібні сучасному виробництву. Найстаріша будівля заводу - паровозобудівельний, а пізніше тепловозобудівельний, цех вже кілька десятиліть не використовувався і перебував в занедбаному стані, та йому пощастило дочекатися перевтілення. На теріторії 60 тисяч кв.м.незабаром відкриється новий простір - Арт-завод Механіка.  Поглянути на процес реінкарнації вдалося під час прес-туру 15 вересня.
  Від історичної будівлі, яка є пам`яткою архітектури, залишилася одна стіна. Її буде збережено, і саме вона є обличчям Механіки. Тут планується перша лінія сторуд,  загалом ліній буде шість. Місця вистачить для концертних залів, виставкових холів, проведення фестивалів, хостелу, парку, різноманітних приміщень для навчання, роботи і відпочинку.На фото 1955 року - перший тепловоз, збудований тут.

Зворотній бік історичної стіни

Тут заплановано паркову зону

Підготовка до прес-конференціїСама прес-конференція відбувається в антуражі стімпанку  Після екскурсу до історії заводу мова йде про найближчі плані по його перебудуванню. Повноцінне відкриття планується на 1 травня 2017 року. А перша подія вже на 1 жовтня потчного, це буде концерт Quest Pistols Show.  Арт-завод Механіка виграв конкурс як кращій інвестиційний проект в сфері розвитку туризму в Харкові.

  Щодо інвесторів спікери повідомили, що їх кілька, серед них є і українські, і европейські. Дізнатися більше можна буде 1 травня.
  Це можна зрозуміти, а те що спікери не повідомили нігочо про себе - здивувало. Єдиний з представників Механіки, чиє ім`я відоме - арт-директор Сергій. Проте вони ( а Сергій особливо) найдокладнішим чином розповідали про цей проект, відповідали на питання і провели екскурсію по будівництву.  Роботи тривають 24 години на добу.  В цьому приміщенні заплановано провести концерт 1 жовтня.Кран вже полагоджено і буде використано для освітлення  Далі переміщуємося лабіринтом велитенських приміщень, де незабаром будуть галереї нових закладів.

  Сергій радить скористатися нагодою оглянути завод ім. Малишева, раніше секретний об`єкт.  Потім підіймаємося на дах, який теж буде використовуватися як зона віпочинку  Повертаємося на землю з увідомленням величі розмаху цих споруд. Це справжне міні-місто. І це -тільки частка всієї теріторії заводу ім. Малишева.Теріторія арт-заводу повністю відділена від просто заводу, має власні комунікації і окремий вхід.


  Лишилося дочекатися початку нового життя цього старого і величного об`єкту.Subscribe

 • Гамлет Зиньковский - харьковский Бэнкси

  Дочка приехала в гости из Одессы и потащила меня и невестку на выставку Гамлета. Бесплатную. Выставка представляет собой 365 картинок…

 • В Харькове намечается водопроводный Майдан!

  Да, дорогие мои, Майдан хоть будет и локальный, с меркантильными целями и задачами, но резонанс может ударить по определенным креслам в нашем…

 • (no subject)

  Булат Окуджава Стихи о Харькове Я города люблю громадины, До пят ушедшие в дома, А в тех домах живут романтики – Их жизнь придумала сама. Они…

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for members only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments